מתווך הוציא נגדי הוצאה לפועל - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • חני

  נשלח ע"יחני 00:08, 25 במאי 2014

  היי גיא, לפני שמונה שנים עמדתי להיכנס לדירה עם חברה דרך משרד תיווך(רק מתוך לחץ לעזוב את הבית), חתמתי על חוזה לבד(הייתי תמימה) ובאותו יום גיליתי שהחברה מצאה דירה יותר שווה ללא דמי תיווך ובנוסף החברה התחרטה וחששתי לקחת על עצמי את העול לבד. למחרת (פחות מ-24 שעות)הגעתי למתווך להגיד שאני לא רוצה את הדירה, אך הוא התעקש שאשלם לו את כל דמי התיווך(כ-4000 ש״ח, בזמנו זו היתה המשכורת שלי). בסופו של דבר המתווך תבע אותי והגענו לתהליך גישור (שהתרחש בינואר 2006) וסוכם כי אני משלח לו כ-2000 ש״ח בהוראת קבע וכך עשיתי. חשבתי שהעניין מאחורי, עד שלפני חצי שנה קיבלתי מכתב מרשות האכיפה שבית המשפט דן בעיניין וצריך לבדוק האם לסגור את התיק, מאז כלום לא קרה עד אתמול,קיבלתי מכתב אזהרה מהוצאה לפועל בדרישה לשלם 14,000 ש״ח למתווך( מליונר עם חברה גדולה לתיווך) תוך 21 יום, כולל אזהרות לעיקול, כלא ועוד. מחר אגש להוצאה לפועל על מנת להגיש התנגדות. חשוב לציין שאני עובדת בתחום הטיפולי ואני לא יכולה להרשות לעצמי כל כך הרבה כסף. מה אני עושה? מרגישה אבודה בנושא, פעם ראשונה שהסתבכתי ככה. תודה על כל עצה שתינתן חני

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  07:58, 25 במאי 2014

  חני שלום,

  ממכתבך אני מבין שהסכסוך שביניך לבין המתווך הסתיים בפשרה. בהתאם לאותה פשרה היה עליך לשלם סך של 2,000 ש"ח. עוד אני מבין שאת שילמת את הסכום הנ"ל. כפי שאת מציינת התשלום היה באמצעות הוראת קבע ולכן יש לך ראיות התומכות בטענתך.

  במצב דברים זה הייתי ממליץ לך, כמובן, להגיש התנגדות לתיק ההוצאה לפועל. מומלץ בעניין זה לפעול במהירות ולסיים הכל עוד לפני המועדים הקבועים. כן, לפני הגשת ההתנגדות איספי את כל החומר וכן את המסמכים אשר לפיהם נפתח תיק ההוצאה לפועל. ייתכן והמסמכים תגלי כי המצב אינו כפי שאת חושבת אותו.

  אחרי כל אלו ובמקביל להגשת ההתנגדות (בהנחה שיש לך בסיס להתנגדות, או לפניה לסגירת התיק לפי טענת פרעתי) העבירי פניה לצד השני. ייתכן וגם הוא פעל בשגגה ותוכלו בהסכמה לסגור את התיק.

  אנא תשומת לבך, כמו תמיד, החומר לא לפני, לא ראיתי מסמכים והניזון ממה שכתבת. לכן בשום פנים ואופן אין לראות בעמדה זו שלי כיעוץ משפטי והוא אינו תחליף להיוועצות עם עורך דין. הגשת התנגדות ופניה בכלל ללשכת ההוצאה לפועל, הינה הליך משפטי. אני מאוד ממליץ לעשות כל פעולה בזהירות ייתרה ורק לאחר התייעצות עם עו"ד אשר ראה את כל המסמכים ושמע את כל טענותיך. טעויות בתחום הזה יכולות להיות בלתי הפיכות.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
 • 08:01, 25 במאי 2014

  גיא, המון המון תודה :-)

  תגובה
 • 18:41, 25 במאי 2014

  היי גיא, מסתבר שהייתי צעירה וחסרת אחריות . מסתבר שלמרות שעשיתי הוראת קבע( על 1200 ש״ח הסכום שנקבע בגישור בינואר 2006) הסכום לא ירד מסיבה לא ברורה. אבל הייתי בטוחה שהעניין מאחורי.
  האם לא חל חוק התיישנות? עברו שמונה שנים.
  הופתעתי מאוד שגיליתי שלא שילמתי, אבל למה הוא נזכר אחרי שמונה שנים?
  המון תודה
  חני

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  07:13, 26 במאי 2014

  שלום,

  האם ההסכם קיבל תוקף של פסק דין?

  גיא

  תגובה
 • 09:38, 26 במאי 2014

  כן
  בכל מקרה דיברתי עם עורכת הדין של המתווך והיא אמרה שהיא תחזור אליי תוך כמה שעות עם תשובה בנושא. מקווה שיסתדר לי.
  בתקווה שתחזור לסכום המקורי( 1200 ש״ח)כנ העובדה שלא שילמתי נעשתה בתום לב.
  המון תודה
  חני

  תגובה
 • 21:40, 26 במאי 2014

  חלמתי, הוא רוצה שאני אשלם לו 12,000 ש״ח במקום 14,900( סכום אחרי 8 שנים). לא יודעת מה לעשות. בכל מקרה כל השנים לא קיבלתי אף מכתב על חוב, האם יש משהו שאני יכולה לעשות?אני עובדת בתחום הטיפולי ואין לי יכולת לשלם. מחר אלך לסני גוריה הציבורית.
  תודה
  חני

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.