• ישראל

  נשלח ע"יישראל 00:51, 26 ביוני 2014

  קבלן שלי גנב לי מהידים צ'ק והפקיד בבנק ואניביטלתי הצ'ק ופניתי למשטרה, האם זה יגיע להוצאה לפועל יגבו זאת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  05:44, 26 ביוני 2014

  שלום,

  מי שמחזיק שיק כדין, אשר הבנק לא כיבדו, יכול להגיש את השיק לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל. במקרה כזה, מי שכנגדו נפתח התיק, מקבל אזהרה ועליו להגיב אליה, אם ירצה לעשות כן, בהתנהגות לביצוע השיק, תוך פרק הזמן הקבוע.

  חשוב מאוד, אם קיימת כוונה להתנגד לביצוע שיק, להתנגד בהתאם לתנאים ולעילות הקבועים בחוק ובתקנות. חשוב מאוד לעמוד בלוחות המזנים ולא לאחר בהגשת ההתנגדות.

  הוגשה ההתנגדות, מתחיל דיון משפטי, אשר ראשיתו קביעה באם יש בסיס מספיק להתנגדות בכדי לתן רשות להתגונן והמשכו בהליך משפטי לקבוע מי צודק בטענותיו.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.