תביעה כספית נגד משרד הביטחון בנוגע לפציעה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • מתן עומר

  נשלח ע"ימתן עומר 11:38, 27 ביוני 2014

  עו"ד גיא סגלוביץ' שלום רב, ברצוני להגיש תביעה כספית כנגד משרד הביטחון בנוגע לפציעה שקרתה בערך לפני 4 שנים. במהלך השבוע הראשון שלי כצוער בבה"ד 1, הסתערתי כחלק מתרגיל לילה ונפלתי על כת הנשק. כתוצאה מאותה הנפילה, נשברה לי כל השן הקדמית. קיבלתי טיפול ראשוני בבה"ד 1 (טיפול שורש), אך הושארתי לטפל בשן לבד, שהרי היא דורשת מבנה, כתר, ואף יישור כי המכה שינתה לי את צורת השן. הדבר עלה לי כסף רב במהלך השנים. רק לפני שנה וחצי לערך סיימתי את הטיפולים. לפני כחודש הייתי צריך טיפול נוסף של חיזוק הכתר ושם עלו מים עד נפש. האם אמשיך לשלם על כך מכספי כל חיי, שכן הייתי ראוי לטיפול טוב יותר בצבא. הסיבה שלא טיפלתי בתביעה עד עכשיו, כי לא ידעתי שאני כלל יכול לתבוע שכן במרפאה בבה"ד 1 אמרו לי שזה כל הטיפול שאקבל ותו לא, השאר עליי. חשוב לציין שאוכל להשיג את דו"ח הפציעה מבה"ד 1, קבלות מרופאי שיניים שונים שטיפלו בי ואף חוות דעת לפציעה. אשמח לייעוצך, האם כלל יש לי סיכוי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  08:28, 29 ביוני 2014

  מתן שלום,

  הנושא מצריך מתן תשובה ממך למספר שאלות. אנא העבר את פרטי ההתקשרות שלך למשרדי ונחזור אליך בנושא.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.