התיישנות הגשת תביעת חוב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • דון

  נשלח ע"ידון 10:51, 5 ביולי 2014

  הלוייתי לאדם שעבד אתי סכום כסף, אותו היה צריך להחזיר לי ב-10 תשלומים. הוא לא שלם, החליף כתובות ולא יכולתי לאתרו. עכשיו גיליתי את כתובתו ואני מתכוון לתבוע אותו. מיום ההלוואה עברו 7.5 שנים, ומהיום שהיה צריך לגמור לשלם עברו רק כ-6.8 שנים. ממתי נספרת תקופת ההתיישנות - מיום חוזה ההלוואה או מהיום שהיה צריך לגמור לשלם? האם שכיוון שהוא החליף כתובות לא ניתן היה לאתרו מבטלת את זכותו לטעון טענת התיישנות? תודה על התשובה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  06:38, 6 ביולי 2014

  שלום,

  נושא ההתיישנות הינו מורכב ומעניין וכולל נדבחים שונים וחריגים שונים, אשר יש לבדוק אותם הבתאם למקרה.

  בפנייתך אין די מידע, אך נראה כי המועד להחזר החוב היה לפני 6.8 שנים ולכן התביעה טרם התיישנה. אנא פעל מהר והגש תביעה לבית המשפט. אל תמתין עם הגשת התביעה ליכולת שלך למצוא את הצד השני. בשלב זה אין לך את הזמן.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
 • 08:36, 8 ביולי 2014

  תודה רבה על עזרתך. אחליט מה לעשות בנדון.

  דון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.