התיישנות - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 23:27, 14 ביולי 2014

  שלום רב. יש לי שאלה בעניין מועד חלות ההתיישנות. לטובת צד ג' נחתם בתחילת שנות ה-90 הסכם שיתוף [נחתם בין הוריו של צד ג' לאחיו] בקשר לעניין מסויים, לפיו על אחיו של צד ג' לשלם לו סכום כסף בעתיד [חוזה לטובת צד ג']. צד ג' לא ידע על ההסכם וגילה אותו לאחרונה. צד ג' מבקש לתבוע את אחיו לקבלת אותם סכומים. כיום אנו נמצאים בשנת 2014. ממתי נימנה מועד חלות ההתיישנות [המדובר בתביעה כספית מכוח הסכם שיתוף במקרקעין]? מועד גילוי ההסכם? וכמה שנים אני מונה 7? 25?.. בברכה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  09:18, 15 ביולי 2014

  שלום,

  סוגית ההתיישנות מורכבת ומעניינת. היא כוללת כללים, אך לכללים אלו קיימים חריגים רבים. בכדי ליתן תשובה יש צורך לבדוק את ההסכם.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.