תביעה על סכום קצוב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • qwerty

  נשלח ע"יqwerty 21:29, 6 בספטמבר 2014

  הלוויתי ל"חבר" 30,000 לפני כמעט שנה. לצורך זה לקחתי הלוואה מהבנק שלי. הראיות שיש ברשותי זו תדפיסי בנק שלקחתי הלוואה ובאותו יום משכתי את כל הסכום, והודעות סמס בהן יש איזכור לסכום ועל כך שהוא צריך להחזיר לי אותו. אני רוצה להגיש נגדו תביעה (כי ברור לי שהוא לא הולך להחזיר את הכסף בכלל). שאלות: 1. מה ההליך הנכון לעשות זאת? 2. האם יש סיכוי לצאת זוכה ואם כן אז מה הסיכוי שכל הסכום יחזור אליי ולא בתשלומים של 50 ש"ח לחודש?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  04:53, 7 בספטמבר 2014

  שלום,

  ההליך המשפטי הנכון, צריך להבדק על סמך בדיקת המסמכים גופם, אשר בידיך. במקרה זה יש מספר אפשרויות לתביעה ולכן את צריכה לא רק את ההליך המשפטי הנכון, אלא את ההליך המשפטי היעיל ביותר.

  שאלת ה"סיכוי" צריכה להתייחס ל - 2:

  1. סיכויי התביעה - כלאמר, הסיכוי שהשופט הרלבנטי, יקבע בסופו של יום, כי הנתבע צריך לשלם את הסכום הנתבע לתובע. תשובה לכך, ניתן יהיה לתת רק לחאר בדיקת כל המסמכים. על פניו, לאור מה שאת מתארת ומבלי ששמענו את טענות הצד השני (כלל טענה אפשרית, כי זה יטען: א. שלא קיבל את הכסף, ב. שהשיב את הכסף וכו'), מדובר בתביעה מבוססת.

  2. סיכויי הצלחת הגביה - כאן הדבר תלוי ביכולת של הנתבע. בסופו של יום, רשות הגביה והאכיפה, מספקת לנושה כלים שונים לקבלת כספו. אלא, שכלים אלו, טובים ככל שיהיו, לא יכולים ליצר כסף יש מאין. אפשר להגיע למקורות רבים ולהקשות על חייב בדרכים רבות, אך בסוף אפשר להוציא רק מה שיש.

  בכל מקרה, עליך לפעול במהירות מירבית ובאופן מידי. הקושי שלך, תמון גם בכך שמדובר בסכום תביעה יחיסת נמוך, כך שהעלויות הנלוות להליך יהיו גבוהות באופן יחסי לסכום.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.