תביעה אזרחית נגררת להרשעה בפלילים - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • שרגא פ.

  נשלח ע"ישרגא פ. 09:38, 28 בספטמבר 2014

  שלום. השאלה שלי הי כזאת-האם ניתן לתבוע בתביעה כספית-את מי שיצא לא כשיר לעמוד בדין הפלילי בגין לשון הרע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:10, 28 בספטמבר 2014

  שלום,

  הכותרת, נדמה, אינה תואמת את השאלה. השאלה אשר צריכה להיבחן היא האם במסגרת תביעה אזרחית תוכל לתבוע נזקיך. אין מספיק פרטים ליתן תשובה והנושא מורכב מידי לתשובה קצרה בפורום. בכל מקרה יש עילות תביעה רבות ושונות החופפות לעילת לשון הרע ויש גורמים אחראים נוספים, במקרים רבים, של פרסום לשון הרע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.