זיוף ראיה בתביעה קטנה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 14:32, 28 במאי 2012

  הגשתי תביעה קטנה נגד בעל עסק שלא שילם עבור עבודה. הנתבע צירף לכתב ההגנה מכתב שהוא שלח אלי בעבר, כראיה לתלונותיו. רק יש בעיה אחת. אני שמרתי את המכתב המקורי שהוא שלח בזמנו והמכתב שהוא מצרף עכשיו לכתב ההגנה שונה מעט ויש בו תיקונים ושינויים. כמו כן, ברור שהיה לו את העותק המקורי מולו והא בחר במודע לשנות. השינויים האלה לא קריטים (או שלפחות אני עוד לא עליתי על הסיבה שהוא עשה את זה). אבל בכל זאת, נעשה פה דבר שלא יעשה: זיוף ראיות. שמעתי שזו עבירה בנסיבות מחמירות. השאלה: איך להתייחס לזה והאם להציג זאת בפתח הדיון ולעשות מזה סיפור?

  השב
 • 16:20, 28 במאי 2012

  הי ירון,
  כתבת שהשינויים לא קריטיים ועלייך לזכור שעלייך לנצח את התיק ולא להוציא צד כזה או אחר שקרן. אני מזמין אותך לקרוא מאמר באתר שלי שנקרא "איך לנהל תביעה אזרחית".
  בפועל אתה יכול לנצל את השינויים שהוא ערך במסגרת החקירה שאתה תנהל אבל זכור שחשוב להוכיח את התביעה ולא להוכיח שהנתבע שקרן לגבי משהו שלא רלוונטי ישירות לתביעה
  בהצלחה

  תגובה
 • 19:07, 30 במאי 2012

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.