תביעת ועד הבית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 22:55, 10 בנובמבר 2014

  האם אפשר לתבוע את ועד הבית על אי הצגת דוחות עדכניים , הכנסות פלוס הוצאות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  06:34, 11 בנובמבר 2014

  שלום,

  ניהול בתים משותפים, עניין המלווה את רוב האזרחים בישראל, הינו נושא מורכב ומעניין. הוא נשלט, בין הייתר מהוראות השונות של חוק המקרקעין. קיימת חובה של שקיפות וניתן לחייב את חברי ועד הבית לפעול בהתאם לדרישות החוק ולהציג מידע לדיירים.

  יש לזוכר, כי וועד הבית, אינו ישות משפטית, והוא מורכב מאנשים, חברי הועד, והם אלו אשר חייבים בחובות המיוחסות לוועד.

  לשאלתך, נסכם, ניתן לאכוף על ועד הבית למסור מידע הנוגע למצב הכספי ולניהול הבית.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.