הלנת שכר ואי תשלום תנאים סוציאלים - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • סתו

  נשלח ע"יסתו 09:42, 13 במאי 2015

  המעסיק הקודם שלי הלין שכר של החודש העבודה האחרון ולא הפריש לקופת פנסיה כמה חודשים. אני מעוניינת לתבוע אותו בבית דין לעבודה ויש לי כמה שאלות: 1. האם לתבוע את 6% הפרשה לפיצויים? 2. האם לתבוע פיצויי הלנת שכר?אם כן באיזה גובה? לפי החוק? 3. האם להוסיף את אגרת התביעה לסכום התביעה? 4. האם לתבוע פיצויים בגין הפסד ימי עבודה ועוגמת נפש (כשהגעתי למשרד וביקשתי את מה שמגיע לי המעסיק צעק, גירש אותי מהמשרד ואיים)? 5. החברה מכרה את הפעילות לחברה חדשה שהוקמה במיוחד כדי לקנות את הפעילות (הבעלים של החברה החדשה היא אישתו של המעסיק) היות והחברה נכנסה לבעיות מול משרד האוצר. האם אני יכולה לתבוע את המעסיק אישית? האם אני צריכה איזשהן הוכחות כדי לתבווע אותו אישית? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  03:20, 14 במאי 2015

  שלום,

  השאלות שלך מתאימות יותר לעניין דיני עבודה. בכל מקרה נראה שאת צריכה ייעוץ בהכנת התביעה. אוכל להוסיף המלצה, דברי עם המעסיק ונסי להסדיר את העניין בהסכמות לפני שתגשי לבית המשפט.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.