חוב לכאורה למשרד החינוך - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 16:39, 30 במאי 2015

  אשתי קבלה הודעה בדבר חוב לכאורה מתקופת היותה מורה ועובדת משרד החינוך (הסכום שצוין לא גובה באסמכתא או הסבר למקור החוב) אך לאחר שיחת טלפון עם הגזברות חתמה אשתי על הסכמתה לחיוב בגין החוב לכאורה בכדי להביא העניין לכלל סיום. היא וידאה בשיחה שזהו החוב ואין בלתו והובטח לה שלא יצוצו בעתיד כל חובות נוספים. לתדהמתנו היגיע מכתב נוסף לאחר השיחה ובו הוכפל סכום החוב המקורי?!. האם שיטות חברת אקיוטק המפורסמת הנן קו מנחה במשרד החינוך לניסיון לגבות כספים מבלי להוכיח מקורם? מה מומלץ לעשות? אגב כבר כתבנו לפני השיחה הטלפונית המוקלטת שאנו דורשים הסבר והוכחות לקיום החוב אך בשל הרצון להיות בפנסיה שקטה ללא מלחמות שגוזלות תעצומות נפש בחרה אשתי לשלם את הסכום הראשוני. אודה לעצתך דוד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  17:18, 30 במאי 2015

  שלום,

  איני מצליח להבין את פשרה החובות המדוברים. האם מדובר בעניינים הנובעים מיחסי עבודה? בכל מקרה הדרך הנכונה לטפל היא לבדוק מסמכים ובהחלט זכותכם לדרוש אותם. אין תביעה של צד כנגד חברו אם לא הוכחה בראיות קבילות. אלא, שצריך להזהר מאוד מהזנחה. אם החלו בהליכים בבית המשפט, חובה לעמוד בזמנים הקבועים בידי בית המשפט או החוק.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.