אי החזרת הלוואה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 01:56, 12 ביוני 2015

  קניתי בהלוואה לחברה בסכום של 4500 היא לא החזירה אין לי מסמך חתום שלה האם ניתן לעשות משהו בנידון ???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  06:48, 14 ביוני 2015

  שלום,

  איני בטוח שהבנתי את שאלתך. ככל שאתה אומר שמסרת הלוואה אשר לא הושבה לך והבעיה שאין לך מסמך חתום בדבר הסכם ההלוואה, אתייחס כדלקמן. המסמך החתום דרוש לצורך הוכחת האירוע ותנאי ההתקשרות. ישנם דרכים נוספות להוכיח הלוואה. למשל, עצם העברת הכספים. כן מאחר ומדובר בחברה, בהחלט ייתכן שהלוואה רשומה בספרי החשבונות שלה.

  אם כן השאלה היא ראייתית. בנוסף, הסכום הנמוך, אינו מאפשר הוצאות רבות לגביית הכסף.

  לסיכום, הזכות קיימת, שאלת מימוש הזכות הינה קשה יותר.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.