הפסד כספי בשל אי קבלת חשבוניות - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • דפנה

  נשלח ע"ידפנה 14:10, 6 ביולי 2015

  שלום, אני עצמאית ולשם כך שכרתי משרד. אני משלמת לבעל המשרד מידי חודש דמי שכירות + מע"מ, אך בעל המשרד לא מעביר אליי חשבוניות/קבלות על התשלומים, ולכן אני לא יכולה להצהיר על ההוצאה בדיווחי המע"מ שלי ולהזדכות על ההוצאה, מה שגורם לי להפסד כספי. פניתי אל בעל המשרד אינספור פעמים אך ללא הועיל, ואני מבזבזת זמן ואנרגיה רבים על כך, במקום על העסק העצמאי שלי. רציתי לשאול: 1 - האם אני יכולה להגיש תביעה על הפסד כספי בשל אי קבלת חשבוניות (או קבלתן באיחור במידה ואקבלן מתישהו)? האם כחלק מכך אני יכולה לדרוש פיצוי על הזמן שאני נאלצת להשקיע בכך ועל עוגמת הנפש? 2 - האם אני יכולה לעכב את תשלום דמי השכירות של החודש הבא עד קבלת החשבוניות? (יתכן וזה לא הפורום הנכון לשאלה ספציפית זו) בתודה מראש על עזרתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  11:57, 12 ביולי 2015

  שלום,

  זכותך לקבל חשבוניות בגין תשלומים המבוצעים על ידך. לעניין זה תשומת לבך כי את כמשלמת חייבת חובות כלפי רשויות המס. מכאן ישנם כלים אשר מאפשרים לבצע את דיווחי המס ואת הניקוי במקור של חובות המס שלו על ידך. עליך לבדוק בדחיפות את הנושא בצורה פרטנים כלל בדיקת ההוראות של הסכם השכירות.

  כך באשר לשאלה השניה שלך, התשובה בתמצא בהסכם השכירות, תוך שימת לב להוראות החוק.

  בסיכומם של דברים, המצב הנ"ל הוא בעייתי מאוד, עליך לוודא בראש ובראשונה שאין בפעולתך בעיה מסיויית מעבר לעובדה שאינך מקזזת הוצאות ומקבלת החזרי מע"מ.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.