תביעה בגין חוב להוצאה לפועל - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 18:06, 31 בדצמבר 2015

  עו''ד גיא שלום, אדם נתבע בתביעה נזיקית ביחד עם אדם נוסף, הוא לא הגיש כתב הגנה ולא התייצב לדיון. כתוצאה מכך ניתן פס''ד כנגדו ולאחר מכן ננקטו נגדו הליכי הוצאה לפועל. הוא לא התגונן בזמנו כי לטענתו פנה לעו''ד שמייצג את התובע ואמר לו שזה לא החוב שלו אלא של הנתבע הנוסף,כמובן שאותו עו''ד ניפנף אותו ואף אמר לו אל תתגונן, אז הוא פשוט התעלם עד שהחלו העיקולים בחשבון העו''ש. כעת הוא מעוניין להגיש התנגדות כנגד החוב הזה ובד בבד לתבוע את הנתבע הנוסף בגין כך ששילם את מלוא החוב בתיק האם הדבר אפשרי? חלפה שנה וחצי מאז מתן פס''ד. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  04:51, 3 בינואר 2016

  שלום,

  השאלה כללית ולכן התשובה תהיה כללית. פתיחת התיק מחדש, כך נראה, אינה אפשרית. אך בנסיבות מסויימות קיימת למי ששלם בפועל את החוב זכות כלפי החייב "האמיתי" לשיטתו וגם, בכפוף לכך שיוכל להוכיח, למי שאחראי לכך שלא התגונן בתיק.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.