שער חנייה של השכן נפל על הבן שלי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 14:52, 6 במאי 2016

  שלום רציתי לישאול עם השער חנייה של השכן נופל כול פעם שיש רוח קטנה והיום הוא נפל על הבן שלי העם אפשר ליתבוע אותו?עם כן אז כיצד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ,מנהל הפורום

  15:42, 8 במאי 2016

  שלום,

  על פניו מהסיפור הקצר מאוד ששלחת אפשר לזהות 2 זויות תביעה. תביעה אחת אשר תתייחס לבעיה ותבקש לטפל בה בפועל. תביעה כזו התביעה לצו עשה, תביעה אשר תבקש להורות לשכן לעשות דבר מה: לתקן את המפגע, להסיר את המפגע או לעושת כל דבר אחר. תביעה שניה נוגעת לנזקים אשר נגרמו לכם אם נגרמו, נזקים כאלו צריך לכמת ועבורתם הנך מבקש פיצוי. לא ברורים מלוא פרטי המקרה ולא ברור אם אתם שכנים בבית משותף או לא. בכל מקרה ייתכן בהחלט שתוכל לקבל סיוע גם מהוועדה המקומית לתכנון ובניה, לאור המפגע אשר נשמע מסוכן מאוד.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.