תביעה כספית - תשלום חוב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • שירן שחף

  נשלח ע"ישירן שחף 19:30, 30 ביוני 2016

  שלום אני בעלים של חברה בע"מ (בית תכנה) ולפני כמעט שנתיים התחלנו לספק שירותי פיתוח עבור חברה בע"מ אשר נמצאת בארה"ב אך התשלום אלינו עבר דרך חשבון בנק בישראל דרך מנהל בכיר בחברה שהוא מורשה עסקים של החברה והוא גר ועובד מישראל. את העובדה אנחנו ניהלנו והמתכנתים בפרויקט הספציפי הזה היו שייכים לחברה צד ג' איתם היינו בשת"פ. לאחר שהחברה בארה"ב ביצעה צעד לא מוסרי - פנתה לאותם מתכנתים בהצעה לעבוד איתם ישירות ולייתר אותנו, סיימנו את העובדה מולם (לצערי לא הספקנו עד אותו שלב להחתים אותם על הסכם אי תחרות). היו התכתבויות רבות והייתה מחלוקת (שנמשכה כשנה לערך) לגבי הסכום שמגיע לנו עד לשלב בו סיימנו להעניק להם את שירותינו אך לבסוף הגענו לפשרה לגבי גובה החוב וחתמנו על הסכם בעניין זה. החברה התחייבה להעביר לנו את התמורה המגיעה לנו בהתאם לכתוב בהסדר (תוך 30 יום). עברו מספר חודשים מאז ולא זכינו לקבל את הכסף.. (כמעט שנתיים מאז שנוצר החוב). שלחנו אינספור מכתבים ואזהרות טרם נקיטת הליך משפטי. אציין - לא נחתם חוזה טרם תחילת העבודה אך ישנן התכתבויות במייל אשר מסמכות ומביאות את כוונת הצדדים וסיכום תנאי ההתקשרות. כאמור, החברה יושבת בארה"ב אך יש מורשה עסקים בארץ - האם ניתן להמציא לו את כתב התביעה ובכך תהיה זו המצאה כדין ? בנוסף, האם ניתן לתבוע את החברה וגם את המנכ"ל שלה ואת אותו מורשה עסקים ? (הכסף שכן הועבר אלינו בחודשים הראשנים הועבר דרך חשבון הבנק של אותו מורשה עסקים בארץ) האם יכול שבימ"ש יבצע הרמת מסך במקרה כזה? משום שנדמה שהם מנסים להתחמק זמן רב מידי! קצת חשוד... תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  15:05, 5 ביולי 2016

  שלום,

  כל השאלות שלך נכונות, במקרה כזה, בו אתה רוצה לקדם תביעה וככל שניתן להרחיב את הנתבעים ולהביא את הסכסוך לבירור בארץ, לשם צריך לכוון. אך לצערי המקרה מורכב מידי לתשובה קצרה. שאלה מעניינת נוגעת להזמנת עבודה מחברה שמנהלי בארץ, אך רשומה בארה"ב ופועלת באינטרנט. תצטרך לגשת לעורך דין עם מלוא המסמכים ולקבל ייעוץ נקודתי. המטרה נכונה יש לנסות להביא את התיק לדיון בישראל זה יחסוך כספים רבים. אך מאידך היום ניתן כבר לנהל גם תיקים בארה"ב במידה והסכום מצדיק את זה ובמקרים מסויימים זה אף נכון יותר.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.