חישוב הפרשי הצמדה למדד וריבית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • פדו

  נשלח ע"יפדו 20:26, 22 ביולי 2016

  שלום, כיצד ניתן לחשב הפרשי הצמדה למדד וריבית על סכום שנפסק לטובתי והחייב טרם שילם .. ? אנחנו רוצים לשלוח לו מכתב התראה לפני נקיטת הליכים מול הוצל"פ, אך איננו יודעים כיצד לחשב את הסכום מחדש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  02:37, 1 באוגוסט 2016

  שלום,

  חישוב הפרשי ההצמדה וריבית קבועים על פי חוק והנם מורכבים, לטעמי. הם אף נושאים לוויכוח ודיון מידי פעם. בהתאם איני יכול לממד כאן כיצד לבצע את החישוב. ישנן תוכנות מחשב אשר גם כן יודעות לבצע את החישוב.

  בשים לב לסכום בכל מקרה הייתי שוקל הוצאת מכתב ההתראה באמצעות בעל מקצוע או בעזרתו ובוודאי לציין במפורש כי הסכום הסופי יותאם לסכום החוב ולקביעה ביום התשלום.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.