חוות דעת למקרה, דרישת תשלומי פנסיה ששולמו בטעות ,לאחר פטירה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
  • מיכאל הרצל

נשלח ע"ימיכאל הרצל 15:06, 3 בספטמבר 2016

שלום אבי היה עובד מועצה והייתה לו פנסיה תקציבית לאחר מותו אימי המשיכה לקבל את הפנסיה במלואה לחן הבנק שלה לאחר מותה המועצה המשיכה להעביר את הפנסיה בטעות לבנק שלה למרות שאני אישית הודעתי להם טלפונית על פטירתה ואני אישית ,הדבקתי מודעת אבל בלוח המודעות של המועצה ומחוצה לה כיום לאחר גילוי הטעות בעקבות שיחה יזומה ונוספת שלי עם המרכזנית , הם מבקשים באמצעות עורך דין את הכסף בחזרה הכסף חולק לאחר צו ירושה בין היורשים אין מחלוקת בינינו שצריך להחזיר את הכסף שהוא כספי ציבור אולם לי אישית אין אפשרות להחזיר את הסכום של כ 60 אלף שח בתשלום אחד מאחר והשתמשתי בו ויש לי גם התחייבויות עתידיות רבות. בשיחה טלפונית עם עורכת הדין, הצעתי לעורכת הדין המייצגת, פריסה ל 25 תשלומים שבהם אני מסוגל לעמוד לדעתי אם כי בקושירב ... ובנוסף תשלום ראשוני וחד פעמי של 10,000 שח ניראה לי שלא מקובל עליהם והם מבקשים לפרוס לתקופה יותר קצרה ,מה שאומר תשלומים יותר גדולים ובמידה ולא: ייתכן שילכו לתביעה שאלתי : 1.מה מצבי אם וכאשר יחליטו ללכת לערכאות [ דרך שאני לא שש אליה 2.האם יכולים לחייב אותי לשלם סכומים שלא ביכולתי [ אני פנסיונר ללא פנסיה ומובטל זה זמן רב ] 3.עצתך ?,הערכת סיכויים ? רעיון אחר לישוב ... * ברצוני להדגיש ולציין שהטעות חלה מצידם ולא באשמתנו ,היורשים אני הוא זה שהודיע להם שוב שאימי ניפטרה בתודה מראש להתייחסותך ולעצתך מיכאל .ה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

09:45, 4 בספטמבר 2016

שלום,

בתוך פסקה קטנה הכנסתה עולם ומלואו. נדמה שאין בינך לבינם כבר מחלוקת, אתה מועניין לשלם את מה שלדעתך התקבל בטעות. מכן שנותר רק לנהל את המו"מ. לזכותך עומדת העובדה שהליך משפטי גם כן ייפרס לאורך זמן, והשאלה מה חלקם באחריות לטעות.
    אין מספיק פרטים כדי להשיב לשאלות שלך. אכן המסלול שבחרת נראה לי נכון, לנהל מו"מ שיביא לפתרון מחוץ לבית המשפט. ייתכן ועורך דין יוכל לנהל את המו"מ טוב ממך, אבל כמובן שעלותו תווסף להוצאותיך.

בהצלחה,

גיא

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.