תביעה כנגד הרשות המקומית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 00:36, 5 ביוני 2012

  בעבר קיבלתי רישיון על בניה בגג הבניין בוצעו חריגות וכמו כן בוצע פיצול דירה על החריגות הוצאת רישיון ועל הפיצול דירה עמדתי למשפט הגעתי לעסקת טיעון שילמתי את הקנס והפיצול הדירה הופסק ....אך מה שקורה הוא כיום שלאחר בדיקה בתיק הבניין מתברר שרק כנגדי התקימו ההליכים האלה ולמרות שידעתי זאת בחרתי לא להגיע למשפט ולטעון להגנה מן הצדק אלא להגיע לעסקת טיעון ולשלם את הקנס האם יש מקום לתביעה אזרחית כנגד הרשות ?? בגין הפרת זכויותי כשווה בין שווים ? ובגין אכיפה חד צדדית מצד הרשות טען לי חבר מה שהשכן שלך עבר על החוק ואין העיירה אוכפת זאת זה לא אומר שלך מותר לעבור על החוק ואני מבין את הגיון הדברים אך השאלה האם אין לי כל עילה לתביעה כנגד הרשות? חשוב לציין שבבניני יש עוד 2 דירות שנבנו ללא היתר כלל זאת אומרת בניה על כל גג הבניין וחולקו ליחידות דיור ויש אפשרות בידי להוכיח שהערייה יודעת זאת ... אך מעלימה עיין מה לעשות ?

  השב
 • 08:04, 5 ביוני 2012

  אבי שלום,

  כעקרון על הרשות להפעיל את סמכויותייה באופן שווה וחל עליה איסור לנהוג באי שיוויון. יתר על כן, הפעלת הסמכות מול עבירות של תכנון ובניה היא חובה ולא רשות אבל... כבר נפסק במספר מקרים שבית המשפט לא נוהג להתערב בשיקולי הרשות בנושאים מסוג זה ולמעט מקרים קיצוניים בתי המשפט לא התערבו.
  אני מתקשה לראות איזה אינטרס כלכלי יש לך במהלך מסוג זה ולדעתי יש פתרונות מועילים אחרים למצב שתארת

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.