זקוקה לעצה דחופה בתביעה בסדר דין מקוצר ותביעה שכנגד - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • מממ

  נשלח ע"ימממ 18:29, 13 ביוני 2012

  שלום רב, האם ניתן להגיש במסגרת הליך של סדר דין מקוצר תביעה שכנגד? רק אציין, כי במידה והיה מדובר לכאורה בתובענה רגילה מן המניין היה מוגש לבטח יחד עם כתב ההגנה כתב תביעה שכנגד בתיק. אציין, כי אני חוששת שבמידה ולכאורה לא תינתן לי רשות להתגונן ותתקבל התביעה המקורית יהיה מעשה בי"ד, כי סה"כ מדובר במקרים קשורים אך אין טעם לטענת קיזוז, כי לכאורה הנזקים גדולים מהחוב הנתבע במקור. לפיכך, מה ביכולתי לעשות כדי להבטיח כדי שהתביעה שכנגד בכל זאת תתברר? האם ניתן וכדאי להגיש תביעה נפרדת באותו בימ"ש ולחכות (הרי לבטח ההליכים יאוחדו, האם זה מיותר?אפשרי?מומלץ?)? האם לחילופין, הדבר הנכון זה אולי להעלות את הדברים בבקשת רשות להתגונן ולחכות למתן הגנה מבימ"ש בתביעה המקורית גם על סמך מכלול הטענות ואז להגיש כתב תביעה שכנגד יחד עם כתב ההגנה שאושר בשל התגובה לרשות להתגונן וככה להציג ראשית ראיה? האם אצטרך בכל מקרה רשות מבימ"ש לקבל אישור להגיש כתב התביעה שכנגד לאחר שהרשות להתגונן התקבלה בהליך זה? האם הרשות ניתנת בלי בעיה ע"י בימ"ש או שזה רק במשורה ואם כן אז אין מנוס מתביעה נפרדת כדי שהעניין יידון בכל מקרה ומקסימום יאוחדו התיקים בערכאה המקורית או שלפחות התביעה הנפרדת תידון ותישמר הזכות להמשך ניהול ההליך? מה דעתך? מה ההליך הנכון ואיך לבצע את הדבר בצורה הכי טובה כדין? תודה, מממ

  השב
 • 17:03, 15 ביוני 2012

  שלום מ.מ.מ

  כעקרון עם הגשת בקשת רשות להן לא ניתן להגיש תביעה שכנגד שכן טרם קבע בית המשפט כי קיימת לנתבע הגנה בתביעה.
  אולם קיימים מנגנונים משפטיים רבית על מנת להביא את המחלוקת והתביעה שכנגד או תוכנה אל בית המשפט.

  עלייך להביא את המקרה בפני עורך דין המתמחה בתחום ולהתייעץ עימו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.