שאלה דחופה בהוצל"פ, בנקים ושיקים ותביעה כספית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • נננננננ

  נשלח ע"ינננננננ 10:43, 18 ביוני 2012

  שלום רב, בגין פעולה מסוימת ניתן ע"י אדם מספר שיקים למספר גופים לחברה ומנהליה איתם התקשר בעסקה, שיקים אשר חלקם מעותדים לתקופה ארוכה. בסופו של יום בגין ניסיון עוקץ לכאורה, התברר לאותו אדם כי השיקים שנתן הוסבו ונמצאים בידי גופים שונים הדורשים את תמורתם וזאת על אף כי השירות הראשוני שהוזמן במישרין לא ניתן לו כלל ואף לא יקבל דבר בעתיד כדבר שאין לגביו עוררין, כאשר הגוף איתו בוצעה ההתקשרות לא ניתן לאתרו ו/או מנהליו ואין עם מי לדבר. אותו אדם נמצא בבעיה, כי את השיקים לא ניתן לאסוף מאותם גורמים שלא ממש מעניין אותם מה שקרה ואין לו שום סיג ושיח עימם ו/או חובות עבר או בכלל, כאשר את החברה ומנהליה לא ניתן לאתר ו/או לקבל השבה ו/או פיתרון ראוי לבעיה מצידם, כאשר מנגד כאמור שאר הגורמים להם ניתנו השיקים בידי החברה ומנהליה רוצים לממש אותם ולא להשיבם לאותו אדם בגין חובות קיימים של החברה ובעליה. מה ניתן לעשות במצב שכזה?האם הדבר היחיד שנותר בידי אותו אדם לעשות זה לתבוע את החברה ו/או מנהליה בתביעה כספית על ערך השיקים בלבד וההשקעה ו/או כל דבר הוצאה/דרישה אחרת ביניהם לאור העובדה שאסור לבטל המחאות? יובהר, כי אין חשש לאי כיסוי ההמחאות מצד אותו אדם ויכולתו הכלכלית, אך מנגד החברה ומנהליה ככל הנראה נמצאים לכאורה בבעיות כלכליות קשות והשיקים של אותו אדם ממשיכים לרדת ולכן נדרש מענה לסוגיה זו, כאשר אותו אדם נמצא בחוסר אונים מוחלט לכאורה בסיטואציה האמורה מול החברה החייבת ושאר הגורמים המחזיקים בהמחאות. מה ניתן לעשות מול אותם גורמים שקיבלו את אותם שיקים ודורשים תמורתם ומנגד מול החברה ובעליה מבצעי העוקץ לכאורה? תודה רבה

  השב
 • 13:57, 18 ביוני 2012

  ננננ שלום,

  ממה שהבינותי מהודעתך יש צדדי ג' שאוחזים בשטרות שלך שאינם מוגבלים. אני איני עוסק בהוצאה לפועל ודיני שטרות ואני מציע שתפנה בעניין זה ליעוץ מקצועי.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.