בקשה למתן צו הצהרתי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 00:09, 30 ביוני 2012

  האם הליך עם בקשה כזו יכול להתקיים ביתר מהירות לפני תחילת הליך תביעה רגיל או שיש לכרוך בקשה כזו לתביעה רגילה? המדובר בסכסוך לגבי מניות

  השב
 • 08:15, 1 ביולי 2012

  טל שלום
  צו הצהרתי הינו סעד ייחודי שיכול לשמש בסיס לתובענה עצמאית. נהוג להגישו במסגרת המרצת פתיחה ואז מדובר בהליך מהיר יותר. יש לבחון האם המחלוקת היא מורכבת או שיחסית העובדות פשוטות ומדובר במחלוקת משפטית שאז המרצת פתיחה היא הליך מתאים ומהיר. יש לבחון את שאלת הסמכות שכן עם עסקינן במניות בחברה ישראלית הסמכות הוא לבתי המשפט המחוזיים. צו הצהרתי הינו סעד ייחודי במובן זה שאם הצד השני לא מעוניין לקיימו - נדרשים הליכים נוספים. נודעת חשיבות רבה לניסוח הסעד המבוקש.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.