חברות הסלולר - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • buli

  נשלח ע"יbuli 10:49, 1 ביולי 2012

  הי, אני מנויה בחברת סלולר דרך מקום העבודה מזה שנה וחצי. בזמנו קיבלתי מחיר טוב עבור רכישת המכשיר (פרוס ל-36 חודשים אך לא חובה, ניתן היה לשלם גם בפחות תשלומים) ומחיר דקת שיחה נמוך ממה שהוצע ללקוח פרטי באותה התקופה. נאמר לי כי במידה ואני מחליטה להתנייד לחברה אחרת, עלי לשלם קנס (בהתאם לתקופה שנותרה לי עד 36 חודשים) אך אם אני עוברת לתוכנית אחרת באותה החברה, הקנס בטל. היום כשהשוק הפרטי מציע חבילות זולות בכ-200 ש"ח לחודש מהתשלום החודשי שלי, אני מעוניינת לעבור לחבילה מוזלת באותה החברה. מחברת הסלולר נמסר לי בימים אלה כי אם אני עוברת להיות לקוח פרטי אני עדיין מחוייבת לשלם את הקנס מכיוון שזה כמו להתנייד לחברה אחרת. ואני שואלת - האם זה נכון? האם זה חוקי? משהו פה לא מסתדר לי... אשמח לקבל חוות דעת משפטית בעניין. תודה!

  השב
 • 11:01, 1 ביולי 2012

  buli שלום,
  מדובר בשאלה פרטנית הדורשת עיון במסמכים אשר נחתמו על ידך ו/או בשמך.
  הפורום אינו נועד לפרטנות זו ולחוות דעת משפטיות למקרים פרטניים אלא לתשובות עקרוניות בלבד.

  תגובה
 • 11:07, 1 ביולי 2012

  תודה גיל.
  אולי אשאל את השאלה באופן כללי יותר:
  האם מעבר של לקוח עסקי להיות לקוח פרטי באותה חברת סלולר משמעו ניוד?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.