צו מניעה במעמד צד אחד - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אפי

  נשלח ע"יאפי 23:14, 15 ביולי 2012

  האם ניתן לבקש צו מניעה במעמד צד אחד בנושא סכסוך כספי בין מתחרים?

  השב
 • 09:39, 16 ביולי 2012

  אפי שלום,
  התשובה לשאלתך היא כי בעקרון ניתן לקבל צו מניעה זמני בפועל- קבלת הצו תלויה בשאלה האם תוכיח לבית המשפט שמתן הצו הוא הכרחי היות והוא נועד למנוע נזק מיידי ומשמעותי שלא ניתן לפיצוי כספי וכן שאם דבר הגשת הבקשה לצו מניעה תוודע לצד השני הוא עלול לבצע פעולות שיכשילו את מתן הצו.
  אלו הם העקרונות ויש ללמוד יותר את נסיבות המקרה שלך כדי להמליץ לך מהלכים ספציפים.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.