בקשה לתביעה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 10:10, 2 במאי 2012

  יש לנו חבר יותר נכון הוא היה חבר שלנו שעשה לנו נזקים בכל מיני דרכים לדעתי בכוונה, פגע לי ברכב "בלי כוונה", נסע לי על הדשא עם הרכב שלו, איבד לי מס' דברים שהשאלנו לו. כל הפעולות האלה לא קרו בבת אחת אלא בכמה פעמים. אנחנו מאוד פגועים ממנו ומרגישים שהוא גרם לנו עגמת נפש יותר מנזק כספי או נזק אחר. אני ואשתי מאוד מאוד פגועים ומאוד כועסים כמובן שאנחנו לא בקשר איתו יותר אבל חושבים לתבוע אותו על נזק כספי אבל גם על עגמת נפש. האם זה אפשרי ואיך מוכיחים דבר כזה?

  השב
 • 11:14, 2 במאי 2012

  רון שלום,
  עלייך לדעת כי ניהול תביעה אינו פשוט וכרוך בהוצאות רבות והקדשת זמן רב.
  כעקרון, תביעה בבית משפט מוכיחים באמצעות ראיות ויקשה עלייך לנהל הליך רק באמצעות טענות "מסתברות" ללא ראיות חותכות.
  בכל מקרה - הנך יכול להגיש תובענה בבית משפט לתביעות קטנות ללא עורך דין בכדי לחסוך בהוצאות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.