תביעת פיצוי על גניבת תיק באוטובוס אגד - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • שפרה

  נשלח ע"ישפרה 11:10, 13 באוגוסט 2012

  שלום רב, לבתי נגנב תיק מתא המטען של אוטובוס בנסיעה בין עירונית. התיק הכיל בגדי ונעלי בלט, בגדים שונים אחרים ספרי לימוד ועוד מכיוון שחזרה לחופשת סמסטר להתכונן לבחינות בבית עם הרבה כביסה ובגדים. הערכנו את תכולת התיק בכ 8000 ש"ח. אגד הציעה לנו פיצוי של 1250 ש"ח בלבד. בדקתי שקיימים מספר תקדימים בתביעות קטנות בעניין זה והפסיקות היו תמיד לטובת הנוסעים. פניתי לאגד אך הם בשלהם. האם נחוץ יעוץ משפטי לפני הגשת התביעה?

  השב
 • 08:49, 14 באוגוסט 2012

  שפרה שלום,

  הפורום אינו עוסק בתביעות קטנות אבל כעקרון אם יש לך הוכחות לנזק - את יכולה להגיש תביעה שם

  תגובה
 • 08:30, 17 במרץ 2013

  מה נסגר בסוף עם המקרה?
  קרה לי אותו דבר ולאדע מה לעשות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.