חניה פראית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • נמיר

  נשלח ע"ינמיר 20:35, 2 במאי 2012

  יש לי חניה רשומה הצמודה למשרד שבבעלותי והמצויה בחצר חניות של בניין משרדים (בעלים רבים) שבה מספר חניות הרשומות בטאבו. לעיתים חונים לפני החניה שלי במקום שלא מיועד לחניה אלא בדרכי הגישה המשותפות באופן שקשה לי להכנס או לצאת עם רכבי. דברתי בקשתי - לא עוזר. האם לגרריסט מותר לסלק רכב כזה ע"פ בקשתי או שהדרך הינה בתביעה בתביעות קטנות הנסמכת על צילומים.

  השב
 • 09:35, 3 במאי 2012

  נמיר שלום,

  חניה הרשומה בטאבו היא נכס פרטי לכל דבר ועניין וכל המונע ממך שימוש סביר בנכס גורם לך נזק וחייב בפיצויים.
  יש מספר דרכים משפטיות בעניין זה: אם מדובר בבית משותף ומי שחוסם את החניה זהותו ידועה ואף הוא דייר בבניין - ניתן לבחון אפשרות לפנות למפקח על המקרקעין. דרך נוספת היא משטרה אשר מטפלת במי שחוסם חניה ואם לא- כמובן שאפשר בית משפט לתביעות קטנות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.