חוזה שכירות - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 08:35, 14 באוגוסט 2012

  שלום לך, אנחנו חיינו בשכירות כשנה וחצי ועזבנו את הדירה לפני כחודש. גרנו ביחידה דבוקה לבעלת הבית ושעוני המים והחשמל היו במתחם בעלי הבית. במשך כל השנה וחצי גם לאחר בקשות מאיתנו לא קיבלנו חשבונות מים. כשבועיים לפני שעזבנו את היחידה בעלת הבית נתנה לנו בדף רגיל בכתב ידה את תשלום המים שהוא על סך 3850 ש"ח למשך שנה וחצי. הסכום היה נראה מאד גבוה. אנחנו זוג ללא ילדים שמאד מקפיד לחסוך במים. הבאנו טענה זו אל בעלי הבית אך הם מצידם אמרו שזהו הסכום שיש וששעון המים שאצלם מראה זאת. שעון שהתקין אינסטלטור חיצוני ולא חברת המים. ביקשנו לראות חשבוניות אך נענינו בשלילה. הבעיה היא שאצל עורך הדין שמולו חתמנו הסכם יש צ'ק ביטחון על סך 15,000 ש"ח ואצלה יש עוד שני צ'קים ששמנו לביטחון על חדשיים עם סכום של השכר דירה. 2 הצ'קים מבוטלים, הוצאנו מכתב לעורך הדין ולבעלי הדירה על כך, אך הם מאיימים עלינו שיפנו להוצאה לפועל. ניסינו להגיע לפשרה של סכום גבוה מעל הממוצע שלדעתנו היינו צריכים לשלם אך נענינו בשלילה. מה לעשות?

  השב
 • 08:52, 14 באוגוסט 2012

  מורן שלום,
  כעקרון אתם חייבים רק את הצריכה שצרכתם בפועל.
  לדעתי לבעלת הבית יש קושי להראות לכם את העניין היות ומדובר ביחידה שאינה חוקית!!!
  לאחר ציון עובדה זו, בהנחה שהיא נכונה במקרה שלך, אני הייתי מנסה להבהיר לבעלת הבית שלא כדי להתעמת בעניין זה ומנסה להגיע להסדר סביר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.