תביעה קטנה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 16:24, 8 במאי 2012

  שלום רב, אני יודע שבדרך כלל אין יצוג של עו"ד בתביעות קטנות אך עם המזל שלי אפילו שאני צודק במאת האחוזים אני בטוח שפסק הדין יהיה פחות לטובתי ויותר לטובת הנתבע. הדיון השני הבא הוא בתאריך 17/05/2012.האם ניתן לקבל בכל זאת אישור ליצוג של עו"ד?.הנתבע התקין דלתות ולא מסר קבלות וזה כנראה לא מפריע לשופטת. הוא משקר וזה גם לא מפריע לשופטת.

  השב
 • 17:51, 8 במאי 2012

  יגאל שלום,
  אין זה נכון שייצוג בבית משפט תביעות קטנות אסור - הכלל הוא שייצוג מצריך אישור מוקדם של בית המשפט אשר נוהג לאשר רק במקרים מיוחדים בהם עולה שאלה משפטית עקרונית.
  לגבי הסכסוך עצמו - אין לי מספיק פרטים בכדי להתייחס.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.