התחזות..?? - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 03:31, 31 באוקטובר 2012

  שלום, לפני כחודשיים הכרתי בחורה באינטרנט,אחרי כמה ימים שדיברנו באינטרנט התחלנו לדבר גם בטלפון. במשך החודשיים האחרונים דיברנו מלא בטלפון,כל יום,שעות. רצינו כל הזמן להיפגש,אבל בגלל שאני גר בירושלים והיא בחיפה הדבר לא התאפשר,והיא גם טענה שהיא עובדת הרבה ואין לה זמן. במשך כל התקופה שבה היינו בקשר לא הייתה לי סיבה לחשוד שמשהו לא בסדר,ראיתי הרבה תמונות שלה באתר,וגם שמעתי את קולה. בכל מיקרה ביום שהיינו אמורים להיפגש היא סגרה את הטלפון,מחקה את הפרופיל שלה באתר. מבדיקה קצרה שערכתי גיליתי שפרטי הטלפון שלה בכלל שייכים לבחורה אחרת,ולא למי שהיא טוענת שהיא. המסקנה כמובן היא שנפלתי על מתחזה,שבמשך חודשיים משכה אותי באף וגרמה לי כמעט להתאהב בה. כמובן שהדבר פגע בי בצורה מאוד קשה. בנוסף אני חושש לגורל גברים נוספים שייפלו ברשתה בעתיד. השאלה שלי האם אני יכול להגיש נגדה תלונה במשטרה על התחזות ודברים דומים?! האם אני יכול לתבוע אותה בצורה כלשהי על הכאב שהיא גרמה לי ועל זה שבמשך חודשיים היא התחזתה לאדם אחר?! אני אחזור ואדגיש: הבחורה הנ"ל הציגה את עצמה בתור אלונה,בת 22 שגרה בחיפה. בפועל מדובר בסמדר בת 38 שגרה באשדוד. גם התמונות שבהן השתמשה כדי להציג את עצמה לא היו שלה(בטח גנבה אותן מאיזה פייסבוק או משהו כזה). לא מדובר פה בבחורה "אמתית" שאתה הקשר נותק,אלה במתחזה שהשתמשה באינפורמציה כוזבת ובתמונות מפוברקות,ומן ההתחלה כוונתה הייתה להוליך שולל ולרמות. במשך חודשיים היא רימתה אותי באינפורמציה שגויה כאשר כוונתה מלכתחילה הייתה לרמות(אחרת למה לה לפתוח פרופיל שקרי שבו פרטים שקריים ותמונות לא שלה??!). אני מבין שהמצב מעט בעייתי מכיוון שלא נפגעתי בצורה גופנית/כלכלית (וגם זה לא מדויק,כי חשבון הפלאפון שלי תפח במאות אחוזים בעקבות השיחות אתה--שאותן לא הייתי מנהל עם הייתי יודע מי היא באמת) וגם היא גזלה הרבה מזמני(במשך חודשיים דיברתי כל יום שעות בטלפון עם מי שחשבתי להיות אלונה בת 22..) העם ניתן לתבוע אותה בצורה כלשהי?!?! לגבי למה לה לעשות את זה?!?! את זה נצטרך לשאול פסיכיאטר..

  השב
 • 08:46, 6 בנובמבר 2012

  אבי שלום,

  נראה לי מדובר בהיבטים פלילים למקרה ואין אני עוסק בתחום זה.

  תגובה
 • 01:03, 7 בנובמבר 2012

  עכשיו אני באמת מבולבל,כאשר העליתי את הנושא בפורומים פליליים נאמר לי שמדובר בעניין אזרחי,ובוודאי ובוודאי שלא בעניין פלילי..
  למי עליי לפנות?? העניין פגע בי קשה ואני מבקש לראות צדק נעשה..

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.