ייבוא לארץ - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • דותן

  נשלח ע"ידותן 12:17, 9 במאי 2012

  שלום, האם כדי לייבא לארץ טלפונים סלולריים מחו"ל באופן פרטי יש צורך ברישיון לכך או שבאישורים מיוחדים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  16:49, 10 במאי 2012

  ייבוא מוצרי אלחוט לארץ טעון אישור משרד התקשורת אצל הממונה על אישורי סוג לציוד תקשורת אלחוטי; וכמו כן סביר גם אישור מכון התקנים; ללא הרישוי הנדרש לא ישוחררו הטובין המיובאים מהמכס.

  לכן מומלץ לבצע תחילה ייבוא מקדים של מספר דוגמאות על מנת לבחון התקיימות דרישות הרישוי ורק לאחר מכן לייבא את מלוא המשלוח. ניתן לקבל שירות בעניין מחברות שילוח העוסקות גם בשחרור מכס והסדרת רישוי.

  יואב הריס, עו"ד

  תגובה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.