מחסן - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • נלי

  נשלח ע"ינלי 10:50, 12 ביולי 2012

  אני מעוניינת לייבא לארץ מוצרי קוסמטיקה אבל במשרד הבריאות נאמר לי שאני אהיה חייבת להראות אישור שיש לי מחסן שבו אאחסן את המוצרים ושהמחסן עומד בתנאי תברואה. אני רוצה לייבא כמות לא גדולה מאוד ואין לי צורך במחסן. האם אפשר למצוא פתרון אחר במקום להראות אישור על מחסן שלו אני לא זקוקה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  17:01, 12 ביולי 2012

  נלי שלום,
  לצורך התרת הייבוא- כלומר שחרור הטובין המיובאים מהמכס, תידרשי להציג רשיון יבוא לתמרוקים. הרשיון נדרש מכוח צו הפיקוח על מצרכים ושירותים (תמרוקים), תשל"ג - 1973, והתהליך מפוקח על ידי מחלקת הרוקחות במשרד הבריאות. בקשה לרשיון יש להגיש בפני רוקח המחוז, (על פי הטפסים הקיימים). הנני מציע כי טרם ביצוע הייבוא תפני לייעוץ אצל חברה לשילוח או אצלנו לייעוץ משפטי מסחרי, אשר יכלול כמובן התייחסות למלוא הנתונים.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.