הקלות מס בתנאים מסויימים - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 13:44, 23 ביולי 2012

  כמי שבודק את האפשרות של להתחיל להיות ייבואן נעליים לארץ רציתי לדעת האם יש הקלות במס בתנאים מסויימים ואיפה אני יכול לבדוק איזה תקנות חדשות יש בנושא מכס?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  19:41, 23 ביולי 2012

  יובל שלום,

  על פי כלל נושא מיסוי טובין ביבוא נשלט על ידי צו תעריף המכס והפטורים ומס קניה על טובין, תשס"ז- 2007, על עדכוניו השונים. טובין שונים, מסווגים על פי פרטיהם, כאשר גם בנעלים ישנה חלוקה לסוגים ושימושים שונים ובהתאם לכך נגזרת חבות המס.

  פטורים והקלות למיניהם מקורם בהסכמי הסחר של ישראל מול המדינות בהן מיוצר הטובין המיובא כמו אל מול מדינות אירופה על פי תעודת מקור EURO 1,

  התרת היבוא- כלומר שחרור מטען הנעליים כשיגיע ארצה עשוי להיות מותנה בסוגים שונים באישור מכון התקנים ודרישות אחרות.

  ההמלצה היא להתייעץ עם חברה לשילוח/ עמיל מכס טרם ביצוע פעולת היבוא ובכל מקרה בשלב ראשוני לייבא מספר דוגמאות בלבד, טרם ייבוא המטען כולו.

  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.