ים או אוויר - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • אלינה

  נשלח ע"יאלינה 13:31, 30 ביולי 2012

  הבת שלי לומדת וגרה בחו"ל. האם יש לבצע שילוח דרך הים או דרך האוויר? מה הצורה העדיפה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  08:33, 31 ביולי 2012

  אלינה שלום,
  מטבע הדברים השילוח דרך האוויר מהיר יותר ויקר יותר מהשילוח דרך הים. על פי המתואר בפנייתך נראה כי המדובר במשלוח של חפצים המיועדים לשהות ממושכת ואשר אין דחיפות מסחרית במשלוחם. על פניו נראה כי העדיף הוא לבצע שילוח באמצעות הים [במכולה כמובן]. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם חברה לשילוח באשר לדרך ההובלה האופטימלית על פי היקף המטען, כמו גם לעניין מסמכים נדרשים על מנת לאפשר שחרור מהיר של המטען מהנמל ואי חבות מכס.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.