שילוח בינלאומי לסין - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 16:28, 26 באוגוסט 2012

  שלום , שאלתי לגבי ייצוא תכשיטים לסין (עד 200 דולר) - האם תוכל להפנות אותי ממי ניתן לקבל מידע לגבי תקנות ייבוא בסין, מיסי מכס, רגולציה לגבי מכירת תכשיטים . בתודה מראש, ענת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  10:10, 27 באוגוסט 2012

  ענת שלום,

  נראה מהפנייה כי הגם שלכאורה שווי התכשיטים המיועדים לייצוא אינו עולה על 200 דולר הרי שהכוונה היא לבצע בהם שימוש מסחרי בסין. לשם כך על המייצא להוציא מסמכי ייצוא מקובלים כגון חשבון עסקה באנגלית, פירוט של התכשיטים וסיווגם, וכן תעודות המעידות על איכות -הרכב המתכת כסף/זהב, בתכשיטים. על מנת לעמוד על תנאי שחרור המטען המיועד בסין ולהיערך בהתאם, מומלץ לפנות מראש לחברת שילוח (ישראלית) העוסקת בתחום ואשר יכולה לקבל את המידע הנדרש מעמיל המכס בסין, וללוות את המשלוח מישראל. כמו כן מומלץ כי בשלב ראשון יבוצע משלוח מדגמי לניסיון ורק לאחר מכן- כאשר יתברר כי אכן המשלוח עובר ומשוחרר כשורה בסין, יישלח המשלוח העיקרי.

  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.