משלוח לאירופה - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 12:10, 13 במאי 2012

  אני אמור לשלוח כמות של בקבוקי אלכוהול לחבר שנמצא במדינה שבמזרח אירופה. לפני שאני מתחיל לפעול בנושא קודם כל זה חוקי? לא יעשו לי בעיות עם מכס וכדומה אני לא יצרן או חברה אני אדם פרטי. למה לצפות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  15:14, 13 במאי 2012

  אריק שלום,
  נושא ייצור ושיווק משקאות אלכוהוליים מוסדר על ידי הדין המקומי (כגון: פקודת המשקאות המשכרים; תקנות לפיקוח על יצוא הצמח ומוצריו (יצוא משקאות משכרים); וצו יבוא חופשי). בגדול, המדובר בנושא המצריך רישוי הן לעניין הייבוא -וסביר כי גם במדינת היעד נדרשים רשיונות והיתרים כתנאי לשחרור מטען אלכוהול מהמכס. לא ברור מהו היקף משלוח הבקבוקים, בכל מקרה עדיף להתייעץ עם חברה לשילוח וכן לשקול לבצע משלוח מקדים לדוגמא טרם המשלוח העיקרי.
  יואב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.