מעבר דירה מחו"ל לארץ - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 11:18, 31 באוקטובר 2012

  שלום הבת שלי חוזרת לארץ אחרי שהות של 5 שנים בארה"ב עם משפחתה. הם רוצים לשלוח לארץ את רוב תכולת הדירה שלהם שזה כולל מיטות, ספות, טלויזיות וכו'. האם יש הגבלה על כמות הדברים שנשלחים לארץ והאם ככל ששולחים יותר דברים צריך לשלם יותר מס מה שיביא בסופו של דבר לבדוק אם בכלל כדאי לשלוח לארץ את הכל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  16:15, 31 באוקטובר 2012

  ארז שלום,
  אני מציע כי תראה את תשובתי מטה במענה ל"שילוח מטען אישי (בעיקר רהיטים) לישראל" שנשאלה על ידי מרב.
  כאמור שם בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם חברת שילוח ועמילות מכס באשר לחבות הצפויה, אם בכלל ואופן הרישום והדיווח של העברת התכולה.
  כמו כן לגבי קבלת הצעת המחיר להעברת התכולה- אנא וודאו כי אתם מקבלים הצעה שהיא גם על פי נפח וגם על פי משקל -וזאת על מנת למנוע "הפתעות" בעת ההעברה עצמה ,או אז מתברר כי ההצעה שניתנה בנפח אינה תואמת את התכולה במשקל או להפך, על כל הכרוך והנובע מכך.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.