ייבוא מאירופה - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • עידית

  נשלח ע"יעידית 12:03, 7 בינואר 2013

  אני רוצה לייבא בגדים מאירופה. איך אני שולחת אותם לארץ בדרך הבטוחה ומבלי לשלם מיסים מיותרים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס ,מנהל הפורום

  14:17, 7 בינואר 2013

  עידית שלום,
  כמפורט במענה לשאלת מרב- "שילוח מטען אישי (בעיקר רהיטים"), לכאורה כל יבוא טובין מחויב במס -על פי חוק מס קניה + הוראות צו תעריף המכס והפטורים ומס קניה על טובין. מכיוון שבבגדים מאירופה מדובר, באם אכן מיוצרים שם, יכול ויחול פטור מסוג "אירו 1". בפנייתך לא ציינת האם היבוא הוא אישי או מסחרי, וגם לכך יש כמובןה השלכה. באשר לעלות השילוח עצמו (היינו ההובלה), יצוין כי גם כמות בגדים פחותה מתכולת מכולה, ניתן לייבא אותה באמצעות חברת שילוח על דרך האחדה -ובכך לחסוך עלוית הובלה אווירית/תעריף מכולה מלא. בכל מקרה, לשני המקרים- מסוי ועמילות מכס והשילוח עצמו, מומלץ להתייעץ עם חברה לשילוח העוסקת במתן שירותים אלו בתחום ייבוא הבגדים.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.