אישור ממשרד הבריאות - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 11:12, 15 במאי 2012

  שלום חזרתי מסין ואני רוצה להתחיל לייבא לארץ סוג של רוטב שנמכר שם בחנויות. השאלה אם משרד הבריאות אמור לאשר לי לפני או רק אחרי שהם יראו את הכמויות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  11:36, 15 במאי 2012

  גיא שלום,

  יבוא מזון לישראל מצריך אישור שירות המזון הארצי במשרד הבריאות, וכולל הליך מקדמי של קבלת רישום יבואן ואישור מוקדם ליבוא. הבדיקה עצמה מבוצעת עם הגעת מטען המזון ארצה (בנמל). מומלץ לבצע ייבוא מקדים מקדים ראשוני של מספר דוגמאות טרם ביצוע המשלוח העיקרי, וכן להתייעץ עם חברת שילוח המתמחה בעניין כולל התרת מטעני מזון מהמכס.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.