מחיקת שם מרישיון - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • ספי

  נשלח ע"יספי 16:18, 16 במאי 2012

  יש לי רישיון יבוא ואני רוצה לבטל אותו לגמרי כך ששמי לא יופיע בכלל עליו ושבשום מקום אחר לא יהיה כתוב שהיה לי רישיון כזה. מה אני צריך לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  17:47, 16 במאי 2012

  ספי שלום,

  מפנייתך לא ניתן לזהות מהו טיב הרישיון, האם כלליו/או ספציפי לגבי תחום ייבוא מסוים וכד'.
  באופן כללי, רשיונות מטיבם הנם לתקופה קצובה הקבועה ברשיון שיש לחדשם, כך שייתכן ובכך יהא פתרון לנושא.

  על מנת לאפשר התייחסות ספיצפית יותר יש צורך ביותר פרטים מזהים ונסיבות,
  בברכה,
  יואב הריס

  תגובה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.