הזמנת בגדים מסין - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • גליה

  נשלח ע"י גליה 11:43, 21 באוגוסט 2013

  אני אדם פרטי ורוצה להזמין כמות גדולה יחסית של בגדים מסין מחנות אינטרנטית מסוימת האם אצטרך להצהיר על כך? ואם כן איזה איפה? האם אצטרך לשלם מכס?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  09:31, 22 באוגוסט 2013

  גליה שלום,
  ככלל, על פי על פי חוק מס קניה (טובין ושירותים)תשי"ב, 1952, מוטל מס על יבוא של טובין. הטובין למיניהם מסווגים מכוח הוראות צו תעריף המכס והפטורים ומס קניה על טובין. סיווגים אלה קובעים את שיעור המס או הפטור לפי העניין, עוד יש לקחת בחשבון בעניינך את ערך הטובין המיובאים. על פי רוב, רכישות מחנות אינטרנטית כוללים את תשלום הטובין ההובלה והמס החל ממדינת המקור, ובעת הגעת המשלוח לארץ- לרבות אצל רשות הדואר, מבוצעת בדיקת חיוב המס והיקפה. ככלל, באם ברכישה בכמות גדולה מדובר, מוטב אולי להתייעץ עם עמיל מכס בקשר עם הסיווג וחבות המס הצפויה. כמו כן יש לשקול לבצע תחילה "רכישת ניסיון" טרם הזמנת הרכישה הגדולה על מנת לבחון בפועל אופן קבלת המשלוח.
  בברכה, יואב הריס, עו"ד

  תגובה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.