מיסוי וחובת הצהרת ייבוא בחנות אינטרנטית וירטואלית - המוצר נשלח ישירות לרוכש מחו"ל - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • רנית

  נשלח ע"ירנית 08:44, 9 בינואר 2014

  שלום, אני רוצה לבדוק כדאיות של פתיחת חנות וירטואלית, שאני מוכרת לאנשים בארץ מוצר שמיוצר בחו"ל, ויישלח לרוכש ישירות מהיצרן. אני אחראית רק למכירה עצמה - גביית התשלום אלי (אני אוציא את החשבונית על רכישה בארץ), ותשלום לספק על המוצר והמישלוח - אקבל ממנו חשבונית על שמי. מה שאני רוצה לדעת זה כל נושא חבות הצהרת הייבוא (באם נדרש) ותשלומי מס על הייבוא (באם נדרש, כל רכישה תהיה בסכומים קטנים של עד 50$ למשלוח כולל כל העלויות לחו"ל). רעיונית אני המייבאת ומוכרת את המוצר בארץ, בפועל המוצר לא מגיע פיזית אלי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  09:06, 9 בינואר 2014

  רנית שלום, על פניו, על פי תיאורך, לכאורה פעילות הקניה והמכירה מבוצעת באמצעות על ידך (החנות) ומכאן שבמתכונת זו לעיל המוצגת, עסקינן לכאורה בפעילות מסחרית, להבדיל מרכישה פרטית, ומכאן חבות המס המוטלת על יבואן/פעילות. העובדה כי המוצר עצמו מסופק ישירות לצרכן הרוכש ולא דרך החנות, אין בה, לעניות דעתנו, לשנות את אופי פעילות החנות עצמה, על פי המתווה הלכאורי המוצע. לפעילות כגון זו, ישנם מתווים אחרים, המכוונים לפעילות של צריכה פרטית על כל הכרוך והנובע מכך.

  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
 • 08:13, 17 בינואר 2014

  תודה על התשובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.