ייבוא אייפון - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 12:27, 27 בינואר 2014

  האם כדי לייבא לארץ 15-20 אייפונים אני צריך לקבל רישיון יבוא? האם אני זקוק לעוד אישורים? ממי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  12:39, 27 בינואר 2014

  אלון שלום, לכאורה על פי צו יבוא חופשי, רק מקום בו הוכח להנחת דעתו של המנהל כי טובין אינם מיובאים על ידי עוסק, והם מיובאים בכמות סבירה לצורכי שימוש אישי או משפחתי של המייבא, יהא היבוא עצמו פטור מהצגת רישיון יבוא בעת הבאתם. כמו כן, בנוסף להצגת או הצגת רישיון יבוא כפי נסיבות העניין, חל על הפריט המיובא שיעור המכס מס קניה ומע"מ כפי שזה נקבע על פי צו תעריף המכס והתוספות לו. כאשר מדובר במוצרי תקשורת אלחוטית, התרת היבוא צפויה להיות כרוכה בהצגת אישורים נדרשים למיניהם בפני רשויות המכס כגון אישור מכון תקנים, משרד התקשורת וכו. שוב, כל מקרה על פי נסיבותיו. מומלץ להתייעץ עם עמיל מכס העוסק בתחום ובעל ניסיון בהתרת יבוא מוצרים אלה, טרם ביצוע פעולת היבוא.
  בברכה, יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.