יבוא לפתיחת עסק מתחיל בארץ - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 10:39, 8 בספטמבר 2014

  אני עסק מתחיל רוצה לייבא בגדים מאתרים כמו אלי-אקספרס ואחרים ולמכור אותם בארץ. באיזה כמות של משלוח זה כבר מוגדר יבוא מסחרי ומאיזה כמות משלמים מיסים על יבוא מסחרי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:44, 8 בספטמבר 2014

  ליאור שלום,
  על פי צו יבוא חופשי על התפתחויותיו/עדכוניו משך השנים, ניתן היתר ליבא טובין בלא רשיון יבוא או ללא המצאת אישורים או עמידה בתנאים, אם הוכח לדעתו של מנהל רשות המסים או מי מטעמו, כי הטובין המיובאים אינם מיובאים באמצעות עוסק, אינם מיועדים לצרכי אספקה, ייצור או מתן שירותים, והם מיובאים בכמות סבירה לשימושו האישי או המשפחתי של אותו עוסק.
  מכאן שעל מנת שיבוא ייחשב כיבוא פרטי, בראש ובראשונה צריך כי הגורם המיבא אסור שיהיה עוסק. ברי כי בראש ובראשונה מסמכי היבוא ועל שם מי נרשמו ומי ביצע את פעולות היבוא מהווים אינדיקציה לגבי זהות הגורם המיבא. מעבר לכך, היבוא צריך להיות שלא לצורך מסחרי ובכמות שניתן לשכנע כי היא מיועדת לצריכה פרטית. על פניו אם מטרת היבוא היא למכור בארץ הרי שהיבוא לא יכול להיחשב כפרטי. צריך לקחת בחשבון כי התרת יבוא של בגדים יצריך הצגת אישורים כגון מכון התקנים וכדומה. לפיכך מומלץ כי פעולת היבוא הראשונה תהא מדגמית, ובכל מקרה מומלץ לפעול ולהתייעץ עם עמיל מכס הבקיא בתחום התרת ייבוא בגדים.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.