שילוח בינלאומי לגרמניה - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 11:51, 20 במאי 2012

  שלום אנו מעוניינים לשלוח מטען אישי לגרמניה ,כ 10 קוב . פנו אלנו מספר חברות והיציעו מחירים שונים. רצינו לשאול האם יש דרך לדעת לגבי חברות השילוח ןאיכות עבודתן ועל מה אנו צריכים לשים לב ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  12:14, 20 במאי 2012

  עופר שלום,
  שימת הלב אצל חברת השילוח צריכה להיות ביכולת התיאום והביצוע של שלבי הובלה שונים- יבשתית ימית/אווירית, מכס, יבשתית, אחסנה, טפסים ורשיונות וכו. יש לבחון את טיב יכולות חברת השילוח ואופן הקשרים והפעולות שלה עם הגורמים השונים בשרשרת ההובלה, היכרותה ונסיונה עם הובלת מטענים מהסוג הספציפי כיצד בכוונתה לערוך את שטר המטען, וכמו כן רצוי ועדיף תמיד לערוך כיסוי ביטוחי עבור ההובלה-"כנגד כל הסיכונים" ו "ממחסן למחסן", הכל כמובן על פי טיב העסקה CIF או FOB או אחר, ואופן והסדר התשלום בעסקה. יש להעמיד את היקף העסקה אל מול עלות השילוח המוצעת, כאשר לטעמי הפרמטרים לעיל הם החשובים ביותר ולאוו דווקא ההפרש בין הצעות המחיר השונות
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.