ייבוא מסחרי מארה"ב - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 18:14, 18 בספטמבר 2014

  היי, ברצוני לפתוח עסק של הפעלות לילדים ולבוגרים ברובי אינפרא אדום, וכבר מצאתי יצרן בחו"ל לאחר מחקר רב. העניין הוא שלאחר הבאת דגם ראשון, נתקעתי בשלב טרום היבוא, שכן לטענת מכון התקנים, המוצר לא עובר בדיקה. מה שמשגע אותי זה שיש 4-5 מפעילים במדינה שפועלים עם הטכנולוגיה הזו, כולל אחד שדיברתי איתו והוא התחייב לבדיקת מכון התקנים. אולי תוכל לסייע לי או להפנות אותי לגורם שיסייע לי, משום שכנראה לבד לא אצליח להגיע לתובנות מספקות. אם מישהו מכיר אדם/גוף שיכול לסייע לי בהבאת המוצרים בצורה חוקית, על מנת שאוכל לפתוח את העסק. תודה רבה:)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  18:30, 18 בספטמבר 2014

  אלעד שלום, על פניו נראה כי המוצר אותו הנך מבקש לייבא נמנה אולי על קטגורית "מסמן לייזר". על פי צו יבוא חופשי, ייבואו של זה טעון רישיון יבוא מהרשות המוסמכת- בהיותו מנוי על התוספת הראשונה לצו. הרשות המוסמכת לעניין היא משרד התמ"ת. לצורך קבלת הרישיון יש למלא את הטפסים המתאמים לבקשת רישיון יבוא (מופיעים באתר התמ"ת/ טופס נט- טפסים ממוחשבים/בקבוצה "סחר-חוץ-יבוא". לבקשה יש לצרף גם הצהרת ספק המעידה על דרגת סיכון ותצהיר של היבואן המצהיר כי הוא מיבא את סמן הלייזר לצורך שימוש מקצועי. כמו כן יש צורך לצרף למסמן הלייזר אישור מכון התקנים בדבר התאמה לתקן 60825 חלק 1 :"בטיחות מוצרי לייזר: מיון ציוד, דרישות, ומדריך למשתמש". לא ברור מפנייתך באיזה הליך נקטת, באיזה שלב נתקלת במכשול וכיצד אחרים או אותו אחר התגברו עליו. ייתכן וישנה אפשרות לסווג את המוצר במספר פרט אחר- המפנה לדרישות ואישור מכון תקנים אחר, לפיהם היבוא אפשרי למטרה אותה הנך מציג. מומלץ להתייעץ עם עמיל מכס הבקיא בתחום לצורך כך.
  בברכה, יואב הריס, עו"ד

  תגובה
 • 21:57, 18 בספטמבר 2014

  היי יואב,

  ראשית, תודה על ההתייחסות המהירה.
  דווקא הלכתי ע"פ כל השלבים - קיבלתי פרט מכס בפרה-רולינג מענף סחר חוץ, לפיו נדרשתי לבדוק את המוצר בטרום יבוא, אולם הסבירו לי שלא יעבור בדיקה עקב השנאי האמריקאי (המוצר מארה"ב). הם התחילו לזרוק לי שם סכומים לבדיקת המוצר עצמו ללא השנאי, והייתה לי תחושה שהסתבכתי, ובשלב זה החלטתי שעדיף שאפנה לאיש מקצוע. התייעצתי עם כמה עמילי מכס, אולם אף אחד לא ממש ידע איך לעזור לי. לא מצליח למצוא מישהו שבקיא בתחום הספציפי הזה, ועל כן פנייתי לפורום הזה.
  מדובר באינפרא אדום, ולא בלייזר, והמוצר משווק בארץ כאטרקציה במספר מקומות כ''לייזרטאג'', ואף הדגם הספציפי אותו ברצוני להביא.

  אם תוכל להמליץ לי על איש מקצוע, אודה לך.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  08:01, 21 בספטמבר 2014

  אלעד שלום,
  אבדוק את העניין, בברכה שבוע טוב, יואב

  תגובה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.