שילוח מסין לארה"ב והחזרי מע"מ - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • צחי

  נשלח ע"יצחי 10:15, 10 בנובמבר 2014

  שלום, אני מעוניין לפתוח חברה בארץ אשר רוכשת מוצרים בסין ומוכרת בארה"ב דרך אמזון. האם בעבור הרכישה, השילוח, ושאר התשלומים אקבל החזר מע"מ/מס כלשהו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  16:34, 12 בנובמבר 2014

  צחי שלום. על פי סעיף 2 לחוק מס ערך מוסף, "על עסקה בישראל ועל יבוא טובין יוטל מס ערך מוסף". על פי סעיף 14 לחוק זה, יראו נכס כנמכר בישראל אם היה בישראל בעת מסירתו או אם יוצא מישראל. ובנכס בלתי מוחשי אם המוכר הוא תושב ישראל. כלומר לכאורה, מכירת טובין שאינה מבוצעת מישראל אינה נחשבת כעסקה בישראל ואינה חבה במע"מ (להבדיל למשל ממכירת זכויות קניין רוחני- לגביהן די בכך שהמוכר הוא ישראלי על מנת להטיל את חבות המע"מ). מכאן שלכאורה העסקה אינה חבה במס. ה"החזרים" לגביהם אתה טוען יכולים היו להיות החזרי מס תשומות- כלומר מע"מ ששולם בגין ההוצאות שהוצאו לפעילות העסק. אולם על פי סעיף 41 לחוק מע"מ, אין לנכות מס על תשומות אלא אם כן הן שימשו לעסקה החייבת במע"מ. מכיוון שלכאורה העסקאות בהן הפעילות תעסוק אינן חייבות במע"מ, נראה כי יהיה קיים קושי לקבל "החזרים" או החזרי מע"מ בגין עסקאות אלו. יחד עם זאת, ככל שהפעילות עצמה -יכול ותהא מסווגת תחת עסקאות הפטור של סעיף 30 לחוק המע"מ- כלומר עסקאות שלכאורה חייבות במס אולם נקבע לגביהן כי שיעורו יהא אפס, ייתכן וניתן יהא לנכות תשומות אל מול עסקאות אלו. ברי כי במסגרת תשובה זו לא ניתן לכסות את מכלול היבטי הנושא ויש צורך לקבל
  ייעוץ מיסוי כנדרש. תשובה זו אינה מהווה חוות דעת לעניין מיסוי או כל נושא כלשהו. בברכה, יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.