אתר ישראלי לתושב חוץ. - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 21:57, 4 בינואר 2015

  יואב שלום, לדוד של אשתי, תושב חוץ המתגורר במקסיקו, יש אתר בינלאומי למכירת תמונות. מלאי התמונות וכלל המנגנון העסקי מתנהל ממקסיקו. הדוד רוצה לפתוח אתר ישראלי בעברית ולהתחיל למכור בארץ. האם ישנה חבות מס כלשהי לשלטונות המס בישראל? בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  22:11, 4 בינואר 2015

  על פניו הכנסה שהופקה בישראל כתוצאה מעסק או משלח יד חייבת בתשלום מס. יחד עם זאת סביר להניח כי מכוח אמנת מניעת כפל מס בין ישראל למקסיקו- בתוקף משנת 2000, לא יחול כפל מס כלומר במידה וישולם מס בארץ לא תהא חבות מס כפולה בגינו גם במקסיקו או שניתן יהא להפחית את המס הישראלי.
  האמור לעיל אינו בגדר חוות דעת משפטית/מיסוי ומומלץ לקבל כזו טרם תחילת פעילות.
  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

מנהל הפורום: עו"ד יואב הריס

בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה. הצטרף כחבר לשכת עורכי הדין במאי 2000. עו"ד הרי
למידע נוסף

077-9968115 חיוג
הודעה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.