רכישת רכב שנמצא בפינלנד הילסנקי - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • ויטלי

  נשלח ע"יויטלי 19:03, 8 ביולי 2015

  שלום רב, נתקלתי במצב דומה עם רכישה של רכב מיד 2. רכב מסוג JEEP GRAND CHEEROKE. מדובר על אותו בחור עם אותו מספר דרכון אבל במיקרה הזה קראו לו " JOHAN WEISS" וחברת הובלה בשם ZTKF SCANDINAVIA FREIGHT. לצערי הרב הגעתי איתם לחוזה, חתמתי עליו והעברתי להם את הסכום בהעברה בנקאית של 16200 אירו. רציתי להייעץ מה עלי לעשות עכשיו? ואם בכלל ניתן לעשות משהו על מנת להחזיר את הסכום שהועבר? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  14:29, 16 ביולי 2015

  ויטלי שלום, על פניו נראה כי נפלת קורבן לוריאציה נוספת של רכב במחיר מציאה כביכול כפי שנדונה לא אחת בפורום זה. סביר להניח כי יכולת הפירעון שלך מהצדדים לחוזה שנערך מולך היא נמוכה - לא פרקטית, בהתחשב בכך שמדובר בחברות חוץ ובמנגנון שנועד מראש לקחת את כספך. יחד עם זאת תידרש לעקוב אחר תהליך משלוח או אי משלוח הרכב המובטח כביכול, על מנת לעמוד ולהוכיח כי במעשה הונאה מדובר. לנוכח העובדה כי המדובר בוריאציה נוספת של סיפור ידוע, נשאלת השאלה והיא בצריך עיון, האם לא חלה חובה על מפרסמים למיניהם בקשר לפרסומים המופיעים אצלם ושידועים כמעשה נוכלות- אם וככל שידעו או שיכלו לדעת לעניין, על פי המידע והאמצעים העומדים לרשותם, כי במעשה נוכלות מדובר. או אז ייתכן וניתן יהא לדרוש שיפוי או פיצוי על הנזק מאלה שיכלו לפי האמצעים העומדים לרשותם, למנוע אותו. המדובר שוב בשאלה, לא בחוות דעת חו"ח ולא בהבעת דעה לשלילה בקשר לפועלו של כל מפרסם שהוא או כל גורם אחר. בברכה, יואב הריס, עו"ד.

  תגובה
 • 19:07, 21 ביוני 2016

  אם תוכל להתקשר אלי יש לי אותה בעיה עם אותו בחור 0502102107 אדם

  תגובה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.