עבודה באנגליה - פורום שילוח בינלאומי, סחר בינלאומי ומשאבי אנרגיה

שאלה חדשה
 • זיווה

  נשלח ע"יזיווה 12:25, 30 במאי 2012

  מקווה שתוכל לעזור, בעלי עובד עם מס' גופים בחו"ל והוא התבקש לפעול ולעבוד דרך חברה באנגליה. איך בכל זאת אפשר למנוע את המעבר לאנגליה ושהוא ימשיך לעבוד בחו"ל כמנהל חברה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב הריס

  יואב הריס,מנהל הפורום

  14:20, 31 במאי 2012

  זיווה שלום,
  על פניו אין קשר בין הקמת החברה באנגליה לבין עצם המעבר הפיזי לשם, וניתן להיות בעלים של חברה אנגלית או אחרת ולנהל אותה גם ממקום מושב אחר שהנו אל מחוץ לאותה מדינה (אלא אם כן המדינה בה מבוצעת ההתאגדות מחייבת תושבות/אזרחות מקומית). ההשלכות יכולות להיות דווקא בתחום המיסוי, שכן המיסוי בישראל הוא פרסונלי ועל פי מקום התושבות (ולא על פי מקום הפקת ההכנסה). קיימות מדינות כמו קפריסין בהן חבות המס היא פחותה באופן ניכר ולעתים אף אפסית, אשר החברות המאוגדות לפיהן מוכרות כגורם עיסקי לגיטימי באירופה ובכלל. בכל מקרה על מנת לעמוד בדיוק על המתווה הרצוי יש לקבל כמובן יותר פרטים וניתן לפנות אליי בעניין.

  בברכה,
  יואב הריס, עו"ד

  תגובה

הכלכלה המודרנית מהותה תנועה יעילה של סחורות ושירותים. מאז ימי קדם היוותה ההובלה הימית שחקן מרכזי בכלכלה אז והיום – כאשר היא אחראית לתנועתם הבינלאומית של מעל 90% מהמטענים, החל מאריזות בודדות, עובר לקונטיינרים (מכולות) ומטעני צובר ענקיים דלק, כימיקלים וסחורות. לאחרונה ובאזורנו, משאבי הגז ואולי גם הנפט משחקים אף הם תפקיד הן ברמת הרישוי והפקה והן ברמת הלוגיסטיקה ושירותים נלווים.

הפורום יעסוק וישיב על שאלות מנושאים כגון שטר מטען (Bill of lading) ,אשראי דוקומנטרי (L/C) עסקאות CIF,FOB ויתר תנאי ה- Incoterms ,ביטוח ימי (Marine Insurance) ,כנגד כל הסיכונים (Against All Risks) ,ממחסן למחסן (From Warehouse to Warehouse), מעצר אוניות (Ship arrest), נזק למטען (Cargo Claims) ,דמי השהייה (Demurrage) חכירת אוניות (Charter party) רכישת אוניות ויאכטות, רישום בעלות (Vessels and Yacht Registration), מטעני צובר, עסקאות מוצרי גלם ויסוד (Commodities), בוררות ימית בלונדון – LMAA, רישיונות וזיכיונות לאיתור, הפקה וחלוקת גז טבעי ונפט, ואנרגיה סולרית.